Domowa pielęgnacja paznokci

kosmetologia estetyczna

Domowa pielęgnacja paznokci zaczyna się już na twojej diecie i trybie życia, jaki prowadzisz. To co jesz wpływa na stan twoich paznokci, dlatego też staraj się, by w jadłospisie nie brakowało dań bogatych w białko, wapń, cynk, krzem żelazo, miedź oraz witaminę B5.

Zwróć też uwagę na mycie rąk, a zwłaszcza na mydło, którego w tym celu używasz. Jeżeli bardzo często myjesz dłonie zadbaj o to, by stosowany przez ciebie kosmetyk był delikatny i nie zawierał silnych detergentów, które mogą wysuszać skórę i paznokcie.

Pamiętaj też, by po każdym myciu używać odżywczego kremu lub olejku. Warto jest także co pewien czas przygotować dla swoich dłoni i paznokci domowe SPA.

Przygotuj im zmiękczającą kąpiel, peeling, nałóż maseczkę. Następnie użyj preparatu do skórek, który je nawilży i odżywi.

Możesz także moczyć dłonie w specjalnych mieszankach składających się np. z olejków i witamin (do rąk i paznokci szczególnie poleca się witaminy A i E).

Zanurz w takiej mieszance na kilka minut dłonie. Po kilku zabiegach zauważysz już znaczną różnicę: dłonie będą delikatniejsze, a paznokcie i naskórek wokół nich bardziej ożywione.