Dzień Otwarty Notariatu

oszustwo internetowe poznań adwokat

Polskie społeczeństwo cieszące się wolnością po transformacji systemu politycznego jest coraz bardziej świadome życia, realiów świata i swoich praw. Nie boi się oczekiwać, planować i dążyć do tego, co chciałoby osiągnąć.

Nie boi się także zmieniać i postępować naprzód. To właśnie z tych względów bardzo prężnie w ostatnich latach rozwijają się różnego rodzaju akcje społeczne, których edukacyjny charakter i ciekawa forma skupiają uwagę i zaangażowanie wielu obywateli kraju.

Niewątpliwie do takich akcji zaliczyć możemy Dzień Otwarty Notariatu będący nie tylko formą edukowania społeczeństwa z zakresu prawa, ale także otwarciem się urzędu na sprawy i potrzeby zwyczajnych ludzi. A czym tak naprawdę jest to wydarzenie? To inicjatywa samorządu notarialnego odbywająca się corocznie od 2010 roku w listopadzie, która pozwala uzyskać poradę prawną oraz praktyczne informacje w ważnych dziedzinach prawa.

Ponadto Dzień Otwarty Notariatu to także świetna okazja, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju sprawy załatwić możemy w kancelarii notarialnej. Warto zaznaczyć, że inicjatywa ta co roku ma swoje tematy przewodnie, wśród których do tej pory pojawiły się: spadki i dziedziczenie, bezpieczeństwo majątku rodziny czy nieruchomości i księgi wieczyste.

orientacja.net.pl

Dzień Otwarty Notariatu to niezwykle ciekawa akcja, która przyczynia się do większej znajomości prawnych możliwości obywateli oraz większej solidarności wśród przedstawicieli zawodu notariusza w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że jest to inicjatywa niezwykle ciekawa, ale i potrzebna, bowiem odgrywa ważną, edukacyjną rolę w społeczeństwie.