Jakie błędy popełniasz w pielęgnacji paznokci?

studia licencjackie poznań

Większość kobiet zupełnie nieświadomie popełnia wiele błędów w pielęgnacji paznokci. Oto kilka wskazówek, jak się przed nimi uchronić. Do piłowania paznokci nie używaj metalowego pilnika.

Może on wyrządzić paznokciom naprawdę sporą krzywdę. Najlepiej będzie, jeżeli zastąpisz go pilnikiem szklanym lub metalowym, które nie będą szarpały paznokci. Podczas piłowania paznokci pamiętaj o tym, by piłować je tylko w jedną stronę.

Zmienianie kierunków i piłowanie na zmianę w lewo i prawo spowoduje, że płytka paznokcia będzie się rozwarstwiała. Nigdy nie maluj paznokci bez wcześniejszego nałożenia bazy. Baza nie tylko ułatwi nakładanie lakieru, ale także uchroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem.

Unikaj także zmywaczy z acetonem. Ten składnik wysusza paznokcie oraz skórki wokół nich. Obecnie w drogeriach można znaleźć wiele zmywaczy, które mają o wiele delikatniejsze składy.

www.semsacja.pl

Ograniczaj też ścieranie płytki paznokcia. Możesz ją od czasu do czasu polerować, ale bardzo delikatnie i tylko w przypadku, gdy masz grube, mocne paznokcie.