https://esklep.pharmacf.com.pl/ blizny dojrzałe

Figura gruszki uchodzi za najbardziej reprezentatywną dla kobiecej sylwetki. Podstawową zasadą ubierania się w jej przypadku jest odwrócenie uwagi od większego dołu. Należy zatem zrezygnować z przyciasnych i krótkich spódnic, spodni rurek oraz opinających ciało bluzek z dekoltem w kształcie litery V.

Na naszą niekorzyść działały będą również płaskie sandały z pakiem wokół kostki lub zapięciem w kształcie litery T, które optycznie skrócą nogę i powiększą stopę. Gruszki powinny nosić buty na obcasie, a zimą wysokie kozaki. Idealnym fasonem dla gruszki są sukienki i spódnice w kształcie litery A.

Można również decydować się na sukienki zebrane pod biustem i swobodnie okalające biodrą. Jeśli chodzi o długość, zdecydowanie najlepiej zaprezentują się ubrania do kolan, ewentualnie długości maksi. Warto, aby panie o tym typie sylwetki wybierały bluzki oraz swetry z dekoltem w kształcie łódki oraz poduszkami na ramionach, co optycznie powiększy ich górną partię ciała, a tym samym zmniejszy dysproporcje pomiędzy dołem.

Z tego samego powodu dobrym wyborem będą również rozmaite żakiety i marynarki (ważne jednak, aby kończyły się zaraz pod talią). Ponieważ gruszki mają najczęściej wąską talię i płaskie brzuchy, bez obaw mogą obie pozwolić na ich eksponowanie przy pomocy paska.