mniej znane Proces

Kuchnia dla włosów

Kobiety coraz bardziej kuszone obietnicami producentów decydują się na zakupy drogich, specjalistycznych produktów do pielęgnacji włosów, które mają działać cuda. Tak naprawdę w większości przypadków kosmetyki te to mieszanka sztucznych i chemicznych substancji. Dużo więcej dobroci dla włosów można znaleźć we własnej kuchni.

Oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron są w celach spożywczych wykorzystywane niemal w każdym domu. Jednak poza swoim ogólnie znanym zastosowaniem można je równie dobrze wykorzystywać w pielęgnacji włosów: mają bowiem właściwości nawilżające i natłuszczające. Wystarczy, że nałożysz łyżkę stołową jednego z tych produktów na włosy i zmyjesz po około godzinie, a poczujesz różnicę w samym dotyku: włosy będą wygładzone i bardziej miękkie.

Dobrym naturalnym kosmetykiem jest też żel lniany, który możesz samodzielnie przygotować z nasion lnu. Zagotuj łyżkę nasion (koniecznie niemielonych) i odcedź je od powstałej zawiesiny. Poczekaj, aż przestygnie i kosmetyk gotowy.

www.ubikbc.pl

Możesz użyć go na dwa sposoby: w niewielkiej ilości do stylizacji – rewelacyjnie sprawdzi się przy włosach kręconych wydobywając jeszcze więcej loków, lub jako odżywkę – nałóż wtedy całość na włosy i po kilkudziesięciu minutach zmyj.

drogeria internetowa Superpharm