Kuchnia dla włosów

szampony do włosów test na porowatość włosów

Kobiety coraz bardziej kuszone obietnicami producentów decydują się na zakupy drogich, specjalistycznych produktów do pielęgnacji włosów, które mają działać cuda. Tak naprawdę w większości przypadków kosmetyki te to mieszanka sztucznych i chemicznych substancji. Dużo więcej dobroci dla włosów można znaleźć we własnej kuchni.

Oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron są w celach spożywczych wykorzystywane niemal w każdym domu. Jednak poza swoim ogólnie znanym zastosowaniem można je równie dobrze wykorzystywać w pielęgnacji włosów: mają bowiem właściwości nawilżające i natłuszczające. Wystarczy, że nałożysz łyżkę stołową jednego z tych produktów na włosy i zmyjesz po około godzinie, a poczujesz różnicę w samym dotyku: włosy będą wygładzone i bardziej miękkie.

Dobrym naturalnym kosmetykiem jest też żel lniany, który możesz samodzielnie przygotować z nasion lnu. Zagotuj łyżkę nasion (koniecznie niemielonych) i odcedź je od powstałej zawiesiny. Poczekaj, aż przestygnie i kosmetyk gotowy.

www.ubikbc.pl

Możesz użyć go na dwa sposoby: w niewielkiej ilości do stylizacji – rewelacyjnie sprawdzi się przy włosach kręconych wydobywając jeszcze więcej loków, lub jako odżywkę – nałóż wtedy całość na włosy i po kilkudziesięciu minutach zmyj.

drogeria internetowa Superpharm