Moda na mini

Diamante Wear: bluzy i spodnie

Moda na mini rozpoczęła się w latach 60.XX wieku wraz z nadejściem rewolucji obyczajowej. Jej popularność utrzymała się jednak tylko przez jedną dekadę, a krótka spódniczka będąca symbolem wyzwolenia na następne 20 lat została schowana na dno szaf.

Triumfalny powrót mini nastąpił w latach 90. i od tego czasu nie wychodzi już z mody. Stało się tak głównie za sprawą gwiazd muzyki pop, które w swoich teledyskach czy koncertach często nosiły właśnie tę część garderoby.

Mini nie wzbudzała też już tak dużych kontrowersji jak w latach 60.XX wieku, więc panie decydujące się na jej założenie, nie musiały obawiać się krytyki. Jeśli dodamy do tego wygodę noszenia i uniwersalność mini spódniczki – dobrze w takim fasonie wygląda o wiele więcej kobiet niż w dotychczas modnej długości midi – otrzymamy modowy trend utrzymujący się przez wiele sezonów.

Mini obserwujemy więc na wybiegach i ulicach przez ponad 20 lat i jak na razie wciąż pojawiają się nowe wariacje na jej temat. Nie zanosi się więc, aby moda na mini przeminęła.