Nie przekłuwaj samodzielnie

pielęgnacja cery trądzikowej

Chociaż wydaje się, że przekłucie ciała nie jest niczym trudnym i niebezpiecznym, to jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Faktycznie, zabieg przekłuwania przeprowadzony w profesjonalnym studiu piercingu nie trwa długo, nie jest skomplikowany ani bolesny, to jednak podejmując się tego samego w domu, na własną rękę, można nabawić się wielu przykrych powikłań.

Niewłaściwie przeprowadzony zabieg przekłuwania może wywołać gorączkę, opuchliznę, infekcję lub poważne zakażenie. Często można spotkać osoby, które samodzielnie przekuwały sobie uszy, lub zabieg ten przeprowadził na swoich znajomych i wszystko jest z nimi teraz w porządku.

Oczywiście, czasami może się udać, ale niekoniecznie. Nawet jeśli po przekłuciu nie będzie powikłań zdrowotnych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że samo przekłucie będzie źle umieszczone, a kolczyk nie będzie w nim dobrze wyglądał.

Warto jest zatem poszukać dobrego salonu i poświęcić na tę przyjemność kilkadziesiąt złotych, by mieć pewność, że wszystko pójdzie tak, jak powinno.