Peelingi do twarzy, które zrobisz samodzielnie

Studia dietetyczne, kosmetologiczne i wizażu https://wszuie.pl/ Poznań, Gdynia i Szczecin Kobiety najczęściej wybierają jedwabne suknie ślubne ze względu na wysoką jakość wykonania

Są niedrogie, łatwe do zrobienia i skuteczne niemniej aniżeli te ze sklepowych półek. Domowe peelingi do twarzy, bo o nich tutaj mowa, mogą zdziałać niemal tyle, co wizyta u dobrej kosmetyczki. A dodatkowo, możemy być pewne, że nie będą zawierały konserwantów ani sztucznych barwników. Aby nasza twarz promieniała i miała zdrowy wygląd, pamiętać powinnyśmy o jej systematycznym oczyszczaniu, złuszczaniu martwego naskórka oraz regeneracji i nawilżaniu. Zamiana naszej łazienki w spa, wcale nie jest trudna. Warto zatem zapoznać się z kilkoma sprawdzonymi sposobami na peelingi wykonywane w domowym zaciszu i do dzieła.

poradnikedukacyjny.waw.pl

Jednym z najbardziej znanych, i najprostszych zarazem, sposobów na odnowę skóry twarzy jest avene triacneal emulsja do skóry. Do jego przygotowania potrzebujemy fusów z kawy (wcześniej parzymy kawę po turecku z 3 łyżeczek), garści cynamonu, oliwy z oliwek oraz gruboziarnistej soli. Wszystkie składniki mieszamy i tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz i dekolt. Następnie masujemy skórę przez kilka minut, po czym wszystko dokładnie spłukujemy letnią wodą. Dla amatorek owocowych doznań polecić możemy peeling z pomarańczy. Potrzebujemy do jego wykonania jedynie połowy pomarańczy, którą nacieramy skórę przez około 5 minut. Potem jeszcze przez kwadrans pozostawiamy resztki miąższu na twarzy. Do oczyszczania naszego ciała możemy również użyć cukru (2 łyżeczki cukru trzcinowego mieszamy z niewielką ilością wody) lub rozdrobnionych płatków owsianych z łyżką miodu, sokiem z połowy cytryny i łyżką mleka.