Pomoc psychologiczna w depresji

porowatość włosów test persol okulary poznań

Leczenie depresji odbywa się głównie za pomocą leków, czyli terapii farmakologicznej. Aby jednak była ona jak najbardziej skuteczna, konieczne jest, aby towarzyszyło jej leczenie psychologiczne.

Dlaczego? Dla pacjenta bowiem bardzo istotnym jest zrozumienie przyczyn jego choroby. Do tego z kolei często potrzebna jest rozmowa ze specjalistą, który pomoże choremu wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Jeżeli leczenie oprzemy wyłącznie na terapii farmakologicznej pacjent nie pozbędzie się uczucia słabości i przekonania, że nic w jego życiu nie zależy od niego. Aby pokonać chorobę, potrzebuje bowiem substancji chemicznych.

Z pomocą psychologa chory ustala czynniki, które wywołały u niego depresję. U mężczyzn jest to najczęściej utrata pracy, zbyt duża konkurencja, niskie poczucie własnej wartości bądź problemy finansowe.

U kobiet natomiast depresję wywołuje najczęściej rozstanie, poczucie osamotnienia i przemęczenie. Uświadomienie sobie, dlatego zachorowaliśmy, na pewno bardzo ułatwi nasz proces leczenia.