Przebieg terapii alkoholowej

kosmetologia Poznań https://wakeupskin.pl/pl_PL/products-list/wszystkie-kategorie/pielegnacja/oczyszczenie

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że na świecie jest bardzo wiele osób, które uzależnione są od alkoholu. Na początku wydaje się, że to nic wielkiego, że nie pijemy go dużo, a on pozwala nam się rozluźnić. Jednak z biegiem czasu nasz organizm domaga się go coraz więcej i więcej, a dodatkowo jeszcze rozluźnienie jakie z tym przychodzi, pozwala nam zapomnieć o konsekwencjach, które pojawią się w późniejszym czasie. Alkoholizm prowadzi do wyniszczenia organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym dlatego im szybciej uzmysłowimy sobie problem, tym szybciej będziemy mogli sobie pomóc.

Warto rozpocząć terapię

Nie ulega wątpliwościom, że uzależnienie od alkoholu, tak jak zresztą każde uzależnienie jest bardzo trudne do zwalczenia, zwłaszcza jeśli będziemy się z nim zmagali w pojedynkę. Dlatego warto poszukać możliwości leczenia uzależnień w formie terapii. Jeśli zaczniemy w niej brać udział, będziemy musieli przestać spożywać alkohol, albo przynajmniej postarajmy się zmniejszyć jego spożywanie. Dzięki temu będziemy mogli poradzić sobie z wszystkimi szkodliwymi skutkami, które zostały przez to wywołane, a co więcej łatwiej będzie nam naprawić swoje życie i wrócić do normalnego funkcjonowania.

W jaki sposób się to odbywa?

Warto wiedzieć, że taka terapia alkoholowa musi działać na kilku płaszczyznach i one wszystkie powinny się wzajemnie uzupełniać. Dlatego pacjentowi musi być pokazana nowa droga, musi mu być wskazana możliwość, że może być lepiej, że może na różne sprawy reagować inaczej. Do tego musi być prowadzona psychoterapia indywidualna i grupowa, musi się także odbywać psychoedukacja, jak i trening umiejętności. Co więcej, cała terapia musi być skoncentrowana na rozwiązaniach, na tym aby nie zostawiać pacjenta samego z jego obawami, on cały czas musi czuć, że ma za sobą wsparcie.

Może się okazać, że czasami potrzebny będzie detoks, a więc oczyszczenie organizmu, po którym łatwiej będzie można walczyć z uzależnieniem. A jeśli u pacjenta pojawią się stany lękowe, to konieczne może się też okazać leczenie farmakologiczne. Czasami podczas takiej terapii wykorzystywana jest również hipnoza. Dzięki niej można dotrzeć do najgłębszych zakamarków świadomości pacjenta i wzmocnić w nim motywację zerwania z nałogiem.

Najważniejsze jest to, aby pacjent sam chciał iść na taką terapię, aby miał swoją motywację. Nie mniej podczas terapii musi mieć zapewnione wsparcie osób, które pomogą mu poradzić sobie z tym, co będzie się z nim działo zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Cały czas musi czuć, że są ludzie, którzy go wspierają i w niego wierzą.