Przyczyny depresji

keratynowe prostowanie włosów cera trądzikowa

Przyczyny depresji przez wiele lat były przedmiotem badań naukowców. Dziś wiadomo już, że czynniki wywołujące tę chorobę mają bardzo różne podłoże i charakter, a ustalenie skąd się biorą nie jest wcale łatwe. Pierwszą z hipotez dotyczących przyczyn występowania depresji ma swoje źródło w biochemii. Naukowcy twierdzą, że może być to związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limbicznego i podwzgórza.

Są to jednostki odpowiedzialne m.in. za popędy, agresję, reakcje obronne, a także odczuwanie przyjemności. Przyczyn depresji poszukuje się również w zakłóceniach przekazywania substancji chemicznych tj.

serotoniny, dopaminy i noradrenaliny. Druga hipoteza związana jest z biologią – depresja pojawia się bowiem często u pacjentów z przewlekłymi chorobami, np. cukrzycą. Źródła depresji poszukuje się również wśród czynników genetycznych.

ogladajonline.com.pl

Zauważono bowiem, że osoby, których krewni cierpieli na tę chorobę są bardziej narażone na jej wystąpienie. Nie bez znaczenia są tu również aspekty środowiskowe.