Różne oblicza dorastania

trychologia poznań https://hurtmedyczny.pl/pl/c/Testy-diagnostyczne/489

Okres dojrzewania to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka. To wtedy zachodzą intensywne zmiany zarówno w jego wyglądzie zewnętrznym, jak i w psychice, która przestaje już być typowo dziecięca.

Wchodzenie w dorosły świat, zetknięcie z jego realiami, pierwsze zauroczenia i miłosne zawody, burza hormonów, powodująca duże wahania nastroju – to wszystko potrafi bardzo obciążyć. Z tego też powodu dorastanie jest czasem, kiedy to młody człowiek jest w sposób szczególny narażony na rozwój nerwicy.

Zarówno specjaliści z dziedziny psychologii, jak i psychiatrii informują, że najbardziej przełomowym czasem, w którym człowiek jest najbardziej narażony na problemy natury psychicznej, jest okres pomiędzy siedemnastym, a dziewiętnastym rokiem życia. Wczesna młodość jest więc nie tylko wielką fascynacją i szaleństwem, które wtedy jak najbardziej przystoi, ale nierzadko również czasem wielkich rozterek i kłopotów, które z czasem mogą nawet przerodzić się w trwałe, trudne do pokonania dolegliwości natury psychicznej.