Stylizacja włosów

Trychologia: studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

Kobieta zmienną jest, a to, co w sobie może zmienić najszybciej i najłatwiej to fryzura. Jednego dnia włosy proste, następnego kręcone, później tapirowane, suszone suszarką i znowu prostowane.

To dla włosów niełatwe, szczególnie jeśli zapomina się przy ciągłej stylizacji o ich odpowiedniej ochronie. Włosy nie lubią ciepła, dlatego za każdym razem, gdy używasz suszarki z gorącym nawiewem, lokówki lub prostownicy użyj kosmetyku termoochronnego, których uchroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Jeśli masz natomiast taką możliwość, susz włosy chłodnym nawiewem – wyjdzie im to na zdrowie. Jeśli chcesz utrwalić swoją fryzurę lakierem do włosów lub pianką lub to rozsądnie – kosmetyki te zazwyczaj są na bazie alkoholu, który włosy wysusza.

Stosuj je zatem jak najrzadziej i w jak najmniejszych ilościach. Jeśli natomiast wybierasz niecodzienne upięcie włosów pamiętaj, by ich mocna nie uciskać: mocno zawiązane gumki czy wpięte wsuwki mogą uszkodzić nie tylko same włosy, ale także ich cebulki.