Twarzowa fryzura

garnitury katowice https://www.optimumbhp.pl/ODZIEZ-ROBOCZA,c,19

Kobiety uwielbiają się zmieniać. Niejednokrotnie idą do fryzjera z postanowieniem radykalnego cięcia, czy kontrastowej zmiany koloru. Często postanawiają też za wszelką cenę upodobnić się do jakiejś gwiazdy, której fryzura bardzo im się spodobała. Nie w tym rzecz jednak drogie panie, aby zmieniać się za wszelką cenę, albo po prostu gnać ślepo za modą.

Aby podkreślić swe piękno, winniśmy najpierw określić kształt twarzy a następnie dobrać odpowiednią do niego fryzurę. Pamiętajmy, że nasze uczesanie oraz kolor włosów mogą doskonale ukryć pewne niedoskonałości, które nam przeszkadzają, a jednocześnie wyeksponować to, co w nas najpiękniejsze. Panie posiadające twarz owalną (najbardziej pożądaną) powinny wybierać fryzury, które optycznie zwiększą objętość ich włosów. Będą to kombinacje rozmaitych fal i loków, cieniowane długości, wystrzępione boki i przedziałki na bokach.

W przypadku twarzy trójkątnej sprawdzą się fryzury, które złagodzą ostre rysy podbródka, czyli wszelkiego typu asymetrie, fale, fryzury wywinięte na zewnątrz oraz przedziałek po środku głowy. Złagodzić rysy należy również w przypadku twarzy kwadratowej. Można to osiągnąć poprzez cięcia asymetryczne, fale opadające na twarz, fryzury cieniowane po bokach i zakrywające czoło. Jeśli jesteśmy posiadaczkami tego kształtu twarzy najlepiej będziemy zatem wyglądały w krótkich włosach.

Twarz okrągłą, winnyśmy z kolei wydłużyć. W tej roli sprawdzą się cięcia krótkie (sięgające policzków lub ramion) i asymetryczne, bądź długie, pofalowane włosy.