Naturalna domowa pielęgnacja paznokci

hurtownia stylizacja paznokci salon urody koszalin

Aby móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami niekoniecznie musisz stosować kosmetyki dostępne w drogeriach czy aptekach. Twoje paznokcie docenią także, a może przede wszystkim, naturalne produkty, które na pewno masz u siebie w domu.

Pierwszym produktem, na który powinnaś zwrócić uwagę jest olej rycynowy. Paznokcie bardzo go lubią, gdyż ma on właściwości odżywcze i odbudowujące, dobrze wpływa też na skórki wokół paznokci.

Smarowanie nim płytki paznokcia oraz naskórka wokół sprawi, że paznokcie będą rosły zdrowsze i mocniejsze. Bardzo dobrze w pielęgnacji paznokci sprawdzi się także oliwa z oliwek z dodatkiem soku z cytryny.

Taka mieszanka lekko nawilży oraz rozjaśni kolor płytki paznokcia. Jest pomocna zwłaszcza wtedy, gdy malujesz paznokcie ciemnymi lakierami i masz przebarwioną, żółto-pomarańczową płytkę.

Ważne są jednak nie tylko preparaty stosowane wewnętrznie, ale też to, jak się odżywiasz. Zwracaj uwagę na to, by w twojej diecie nie brakowało produktów bogatych w białko, wapń, żelazo, cynk oraz krzem.