Jak przedłużyć trwałość lakieru?

sukienki dla dziewczynek

Nie każda kobieta ma ochotę a przede wszystkim czas na to, by co trzy dnia malować paznokcie lub odwiedzać kosmetyczkę. Jeżeli zależy ci na tym, aby raz pomalowane paznokcie były w niemal nienaruszonym stanie nawet przez 10 dni zapoznaj się z kilkoma sprawdzonymi trickami. Zanim zaczniesz malować paznokcie dobrze jest najpierw je zmatowić i wyrównać przy użyciu drobnoziarnistej polerki.

Lakier będzie lepiej przylegał do tak przygotowanej płytki. Warto jest także odtłuścić paznokcie. W tym celu możesz zastosować profesjonalny preparat odtłuszczający, zwykły zmywacz lub ocet jabłkowy czy spirytus.

Ważne jest nałożenie bazy przed lakierem, oraz lakieru top coat na wierzch. Dzięki temu lakier będzie się łatwiej rozprowadzał na płytce i zyska dodatkowe zabezpieczenie przed urazami z zewnątrz. Nakładaj cienkie warstwy lakieru.

Grubsze warstwy dłużej wysychają i łatwiej na nich o odgniecenia. Zawsze odczekaj też kilka minut przed nałożeniem nowej warstwy lakieru, aż poprzednia wyschnie do końca.

Sprawdź: