Na co głównie chorujemy?

włosy rozjaśniane http://pl.gsk.com/pl/produkty/leki-na-receptę-i-szczepionki/infanrix-hexa-proszek-i-zawiesina-do-sporządzania-zawiesiny-

W dzisiejszych czasach to, na co chorujemy w dużej mierze wiąże się z postępem i rozwojem cywilizacji. Takie choroby nazywa się cywilizacyjnymi i niestety jest ich coraz więcej. Każde stulecie ma takie choroby lecz wiek XXI ma ich więcej niż wszystkie wcześniejsze i niestety lekarze wcale sobie z nimi nie radzą. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że nad pewnymi czynnikami zewnętrznymi niestety nie da się zapanować.

Te czynniki to substancje, które znajdują się w powietrzu i w jedzeniu a także nieustanny pośpiech i stres, który sprawia, że ludzie żyją szybciej, mniej o siebie dbają, cierpią na bezsenność, stresują się i niestety zapadają przez to na poważniejsze choroby. Zawały serca, miażdżyca, nowotwory, otyłość, AIDS, zaburzenia łaknienia czy depresja – oto niektóre z nich. W przypadkach wielu z nich można zwalczyć objawy, ale niestety nie przyczynę choroby. Często więc powodują one zgon.

www.california-tan.pl

To paradoks, bo przecież nasza cywilizacja wynalazła loty na księżyc i możliwość komunikowania się przez oceany, a jednak z pewnymi chorobami sobie nie radzi.