Plemię długich szyj

makijaż weselny białystok https://www.telimena.pl/

Niektóre kanony mody z różnych krańców świata pozostają dla Europejczyków bardziej bliskie i zrozumiałe, inne mniej. Kanony piękna i trendy modowe, które budzą w nas zwykle najwięcej emocji pochodzą z tak odmiennych kulturowo światów, jak na przykład czarna Afryka lub Azja. Przykładem jest plemię Pandaung, znane lepiej w szerszym świecie jako plemię kobiet o długich szyjach.

Nie wiadomo tak naprawdę skąd wziął się zwyczaj umieszczania obręczy, jednak jest kultywowany do dzisiaj. Może z innych powodów niż przed laty. Kobietę z tak nienaturalnie wydłużoną szyją uważano za najpiękniejszą.

www.cafesekret.pl

Dlatego z biegiem lat dokłada się kolejne krążki. Dzisiaj wiele z nich ze swojego oryginalnego wyglądu uczyniło źródło zarobków – pozują turystom do zdjęć. Według legend obecność tej niecodziennej biżuterii poza walorem estetycznym spełniała też inne funkcje.

Chroniła przed atakiem tygrysów (ponoć drapieżniki te rzucają się na szyję ofiar by zamknąć tchawicę) oraz co ciekawe, miała zapewnić małżeńską wierność. Kobietę przyłapaną na cudzołóstwie karano poprzez zdejmowanie obręczy, co miało kończyć się złamaniem kręgosłupa i śmiercią.